Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00

A- A A+
tło
07 listopad 2018

W listopadzie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Świat obok nas. Obrzędowość doroczna w województwie śląskim", udostępnionej z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Prezentowane zdjęcia to swoista dokumentacja dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego. Wielka pasja autora - Roberta Garstki - i prowadzona od lat konsekwentnie praca w ramach projektów „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych”, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, zaowocowała kolekcją, która pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów- świat „tak daleki”,  ale istniejący obok nas.

O autorze

Robert Garstka - mieszkaniec Będzina, pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach. Fotograf, dziennikarz, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii. Autor książki Będziński pejzaż frasobliwy, oraz albumów fotograficznych Dom wieczności i Przydrożni świadkowie wiary. Współzałożyciel grupy fotograficznej Koń Trojański oraz Stowarzyszenia Via Arte. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Oddział Katowice. Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie.
 
Świat obok nas
Wystawę będzie dostępna do końca listopada w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25).
Wstęp wolny w godz. otwarcia placówki.
 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 86
Odwiedzin w tygodniu: 2712
Odwiedzin w miesiącu: 18398
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 2973951