Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

15 czerwiec 2015

Rozglądajcie się uważnie dookoła i nadstawiajcie uszu, gdyż niebawem wystartuje całoroczna kampania popularyzująca czytelnictwo, zainicjowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej!

„Zaczytana Dąbrowa” to przedsięwzięcie, na które składać się będzie szereg działań promujących literaturę i postawy czytelnicze.

W programie znajdą się zarówno ogólnopolskie akcje czytelnicze („Cała Polska czyta dzieciom”, „Tydzień Bibliotek”), jak również spektakularne imprezy miejskie skierowane do masowego odbiorcy, konkursy literackie, spotkania autorskie, wystawy i warsztaty tematyczne organizowane w strategicznych punktach naszego miasta.

Projekt ma na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz rozbudzanie potrzeb i nawyków czytelniczych, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i rodzin, a także wdrażanie do poszanowania książki i regularnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Działania organizowane w ramach przedsięwzięcia mają przyczynić się do kreowania wizerunku biblioteki jako instytucji przyjaznej, nowoczesnej, oferującej różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu i uczestnictwa w kulturze.

Akcja będzie także pretekstem do udziału w spotkaniach ze znanymi i cenionymi osobistościami, autorami książek oraz lokalnymi twórcami, którzy efektywnie będą promowali ideę czytania wśród szerokiego odbiorcy.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Śląska, Polski Związek Bibliotek, Beata Małecka-Libera - Poseł na Sejm RP. Patronatu medialnego udzielili: Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach, Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice, Lustro Biblioteki, Przegląd Dąbrowski.