Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

10 marzec 2015
Po raz kolejny dąbrowska Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich zorganizowała finał miejskiego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków pn. „Zakurzone wiersze”. W występie finałowym, który odbył się 12 maja w Bibliotece Głównej wzięło udział 47 dąbrowskich przedszkolaków. Choć wszyscy finaliści recytowali „zakurzone” wiersze śpiewająco, jurorzy wyłonili kilku laureatów.

Pierwsze miejsce zajęła Jagoda Gwizdż z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 5, drugie miejsce zdobył Sebastian Trędowski z Przedszkola nr 29, zaś trzecie Aleks Wadas z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 26. Komisja konkursowa przyznała także 9 wyróżnień, dla: Wiktorii Pietluch, Alicji Ślusarczyk, Zuzanny Pałęgi, Julii Sabat, Nicoli Wojtuń, Małgorzaty Świerczek, Natalii Filek, Zuzanny Gębickiej i Konrada Gębickiego. Wszyscy uczestnicy finału zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami i kolorowymi maskotkami, a laureaci otrzymali książki z wierszami współczesnych polskich poetów. Wszystkim recytującym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

Konkurs odbył się w ramach przedsięwzięcia Tydzień Bibliotek finansowanego przy udziale środków z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.