05 luty 2016

Biblioteka Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowała konkurs plastyczny w związku z obchodami 100-lecia miasta Dąbrowa Górnicza - Makieta Dąbrowy.Autorami miniatur byli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej.

Wśród prac królował najbardziej rozpoznawalny zabytek Dąbrowy Górniczej czyli Pałac Kultury Zagłębia. Pojawiła się także makieta Sanktuarium Św. Antoniego, Muzeum Miejskiego „Sztygarka”, ale nie zabrakło także rekreacyjnych miejsc naszego miasta tj. Pogoria III.

Wyniki konkursu:
Nagroda specjalna:
 Sebastian Różalski - uczeń Gimnazjum nr 4 (makieta Muzeum Miejskiego „Sztygarka”).
 Alan Trzciński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 (makieta Sanktuarium Św. Antoniego)

Kategoria wiekowa kl. I- III:
I miejsce: Miłosz Pomykała - uczeń Szkoły Podstawowej nr 13
II miejsce: Patrycja Krysiak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 18
III miejsce: Patryk Zasadni – uczeń Szkoły Podstawowej nr 18

Kategoria wiekowa kl. IV –VI:
I miejsce: Karolina Połomska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3
II miejsce: Krzysztof Sarna - uczeń Szkoły Podstawowej nr 30
III miejsce: Anita Król – uczennica Szkoły Podstawowej nr 12

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy po odbiór nagród od 8.02.2016 r. do Czytelni Biblioteki Głównej. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Wszystkie: 4196651