29 styczeń 2016

Od 1 lutego będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25) wystawę Fenomen „Solidarności”. Migawki z dziejów Polski, 1980 – 1981.
Wystawa przedstawia ważne wydarzenia od strajków sierpniowych 1980 r. po wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r. Plansze ukazują drogę, która doprowadziła do powstania NSZZ „Solidarność”, relacje Związku z komunistyczną władzą i stosunek społeczeństwa do „Solidarności” na tle najważniejszych wydarzeń życia politycznego, społecznego i gospodarczego kraju.
Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki przez cały luty. Wstęp wolny.
Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN w 30. rocznicę narodzin „Solidarności”. Ekspozycja została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

Wszystkie: 4196659