26 styczeń 2016

Rewitalizacja boisk szkolnych, spółdzielnia uczniowska lub park rozrywki - takie propozycje padły ze strony uczestników podczas drugiego turnieju V edycji Ligi Młodych Przedsiębiorców, który miał miejsce 25 stycznia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej.
Zadaniem przyszłych przedsiębiorców było opracowanie projektu pn. „Mój wpływ na rozwój miasta - wspólne rozwiązywanie problemów”. Uczniowie wzięli sobie do serca rady specjalistów zasiadających w jury oraz uczestników poprzednich edycji i postawili na projekty kreatywne i innowacyjne. Poza prezentacją konkursową młodzież musiała wykazać się także w konkurencjach sprawdzających wiedzę, refleks oraz umiejętność nieszablonowego rozwiązywania problemów.
Kolejne spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych 29 lutego 2016 r. Wykład „Zarządzanie wiedzą dla inteligentnego rozwoju” poprowadzi dr inż. Mariusz Kruczek z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Katowicach, następnie odbędą się warsztaty tematyczne.
Organizatorami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
Patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Dąbrowska Rada Biznesu, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Katowicach.

Wszystkie: 4196695