19 styczeń 2016

Veni, vidi, vici – tak mógłby zakrzyknąć niejeden uczestnik bibliotecznej imprezy. „zGRAj się z biblioteką!” przyciągnęło tłumy!

15 stycznia w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) odbyła się impreza pełna emocji. Taktyka, spryt, kooperacja czy refleks przesądziły o dziesiątkach rozgrywek. Spotkanie miłośników i zainteresowanych grami planszowymi, karcianymi i fabularnymi trwało aż do godz. 23:00. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od małych graczy do dużych, od gier klasycznych po niestandardowe, od zmagań szybkich po wielogodzinne rozgrywki.

Imprezę wzbogacił o swoje zasoby Inny Wymiar – centrum gier bez prądu (ul. Dębowa 49, Katowice) oraz biblioteczna Filia nr 18 w dzielnicy Mydlice. Na uczestników czekały też atrakcje przygotowane przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” w postaci historycznej gry strategicznej „Ogniem i Mieczem” oraz Adrian Koźmin – miłośnik gier, który zaprezentował makietę osadzoną w świecie Warhammera 40k. Dodatkowo co godzinę zainteresowani mogli wziąć udział w tematycznych konkursach i zdobyć atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania mieszkańcom Dąbrowy nowego miejsca i usługi w bibliotece – „Laboratorium wyobraźni”. Z ogólnodostępnego pomieszczenia może skorzystać każdy, komu będzie potrzebna przestrzeń do kreatywnych działań. Przedsięwzięcie jest wynikiem udziału MBP w Dąbrowie Górniczej w projekcie „Strefy Innowacji” - inicjatywie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowanej do bibliotek publicznych.

Wszystkie: 4196671