16 grudzień 2015

11 grudnia sala audiowizualna dąbrowskiej Biblioteki Głównej zamieniła się w przestrzeń teatralną, a wszystko za sprawą VIII Regionalnego Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych.

Imprezę poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Swoimi występami wokalnymi uświetnili ją Natalia Łuniewska i Piotr Kurek, również uczniowie „Łukasińskiego”. Na bibliotecznej scenie zaprezentowało się pięć szkół, z których większość zdecydowała się na język angielski, tylko jedna wybrała język niemiecki. Podczas tegorocznej edycji przeglądu bezkonkurencyjni, również pod względem liczności grupy, okazali się uczniowie Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaworznie. II i III miejsca przypadły zespołom z Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu.

Jury konkursu przyznało również kilka nagród indywidualnych: za autorskie scenariusze, kreacje aktorskie, czy umiejętności językowe. Na szczególne wyróżnienie we wszystkich kategoriach zasłużyła Anna Drwal z V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzcom gratulujemy!

Przedsięwzięcie organizowane juz po raz ósmy przez dąbrowską MBP i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej ma na celu wspomaganie rozwoju umiejętności językowych młodzieży poprzez prezentacje w formie interpretacji scenicznych.

Nagrody ufundowali: Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Wyniki:
I miejsce:
ZSO, Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaworznie - za przedstawienie w języku angielskim - Alice in Wonderland
II miejsce:
Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu - za przedstawienie w języku niemieckim - Stimmt so!
III miejsce:
Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu - za przedstawienie w języku angielskim - The passport office
W kategorii interpretacja tekstu czytanego:
Wyróżnienie dla:
Gimnazjum nr 3 w Czeladzi
Oprócz tego Jury przyznało wyróżnienia indywidualne dla:
Anny Dawal za wyróżniające się umiejętności językowe, kreację aktorską oraz scenariusz autorski
Wiktorii Liszki za wyróżniające się umiejętności językowe
Wiktora Bargieły za wyróżniające się umiejętności językowe
Weroniki Gorczycy za wyróżniające się umiejętności językowe
Aleksandry Dybczyk za kreację aktorską
Anny Materli za kreację aktorską