17 grudzień 2015

14 grudnia uczniowie dąbrowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w turnieju  przygotowanym w ramach V edycji projektu Liga Młodych Przedsiębiorców.

W I turnieju wzięło udział sześć drużyn, których zadaniem było przygotowanie prezentacji na temat innowacyjnego przedsiębiorstwa z naszego regionu. Była to okazja do zdobycia pierwszych punktów w V edycji Ligi Młodych przedsiębiorców. W jury ocieniającym uczestników zasiedli: Izabela Gil – prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia, Magdalena Mike- prowadząca Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej oraz Łukasz Supernak – prezes Stowarzyszenia „Razem Głośniej”. Spotkanie było dla młodych ludzi okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Nie zabrakło także praktycznych ćwiczeń, których celem było utrwalenie zdobytych wiadomości.

Już 11 stycznia w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się kolejne spotkanie – wykład wygłosi Tomasz Kasprowicz.

Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem sprawuje Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu. Organizatorami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Dąbrowska Rada Biznesu, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Katowicach.