Joomla Extensions powered by Joobi
05 grudzień 2017

Świąteczny pokaz pracy uczniów

Grudzień to czas przygotowań do Świąt i podsumowania całego roku. Korzystając z tego szczególnego okresu,  dzieci i młodzież z Katolickich  Szkół  SPSK w Dąbrowie Górniczej postanowiły zaprezentować swoją twórczość w przestrzeni Miejskiej Bibliotece Publicznej. Do wystawy wybrano m.in.  prace malarskie, rysunkowe, ceramiczne i fotografię 3D. Twórczość uczniów różnych szkół może wydawać się podobna do siebie, ale z pewnością proces twórczy uczniów tej szkoły jest wyjątkowy.

Na wystawie znalazły się w większości prace wykonane podczas zajęć plastycznych prowadzonych w Pałacu Kultury Zagłębia w ramach współpracy szkoły z tą instytucją.

Możemy zatem zobaczyć:

1. Prace abstrakcyjne malowane na tkaninach – płótnie farbami akrylowymi, podszewkach atłasowych farbami do jedwabiu. Część tych prac została naszyta na torby z tkanin i stanowi atrakcyjny gadżet – dzieło sztuki, z którym śmiało można wyjść na ulicę.
  2. Ćwiczenia piórkiem i tuszem – wprowadzenie do grafiki.
  3. Prace malarskie na blejtramach wykonane farbami akrylowymi. Tematyka „Anioł”
  4. Prace wykonane pastelami olejnymi na kolorowych kartonach – tematyka „Anioł”
  5. Prace wykonane farbami akwarelowymi – tematyka „Ikona”. Prace wykonane na podlinnikach ikon Zwiastowania”.
  6. Prace malarskie wykonane na porcelanie farbami naszkliwynymi, wypalane w piecu ceramicznym.
  7. Prace rzeźbiarskie (płaskorzeźby) – tematyka „Święci”, „Anioł”. Prace wykonane z ceramiki, szkliwione i wypalane w piecu ceramicznym.
  8. Ozdoby świąteczne wykonane w technice decoupage’u na styropianowych formach (bombki, stożki – choinki).
  9. Fotografie, w tym zdjęcia 3 D, które oglądać należy w specjalnych okularach.
  10. Prace dzieci najmłodszych, klasy 1-3, tematyka „Święci” (wykonane podczas zajęć lekcyjnych w szkole).
  11. Dodatkiem są prace uczniów wykonane wielką pasją w domu – rysunki kredką i ołówkiem.

Wystawę można oglądać w holu Biblioteki Głównej oraz gablocie (przy wejściu do Wypożyczalni Centralnej) do końca grudnia. Uroczyste otwarcie wystawy z pokazem artystycznym odbędzie się 11.12.2017 r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Wstęp wolny.