Joomla Extensions powered by Joobi
16 listopad 2017

X Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych

DSC04305

Już po raz 10. Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej zorganizowała Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych.

Wydarzenie to od lat spotyka się z ogromnym zainteresowaniem szkół z całego regionu. Tym razem w szranki stanęło ich aż dziewięć: Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. W. Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej, Gimnazjum nr 24 w Katowicach, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie,  I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 21 w Dąbrowie Górniczej, Gimnazjum nr 13 im. A. Mickiewicza w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

Jury przyznało nagrody w dwóch głównych kategoriach. W pierwszej kategorii – do lat czternastu – zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 20 w Dąbrowie Górniczej ze sztuką „Handel and Gretel (Jaś i Małgosia)”. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowe nr 4 w Mysłowicach, którzy wystawili „Kopciuszka”. Zaraz za nimi uplasował się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej z przedstawieniem „Świat jest piękny”.

W kategorii od lat piętnastu wygrał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jaworznie ze sztuką „Salvador Dali”. Kolejne miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu  w Katowicach i ich „La lecon”. Trzecie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie i „The Shoemaker Dratewka – Superstar”

Doceniono także umiejętności językowe Roksany Pałczyńskiej, Malwiny Glinko, Agaty Pyka, Witloda Muszyńskiego i Daniela Niemca. Za kreację aktorską wyróżniono: Sargisa Davtyana, Wojciecha Gowarzewskiego oraz Mateusza Gajosa. Wśród nagrodzonych znaleźli się także autorzy scenariuszy: Marcel Sadło, Iga Szady, Aleksandra Wierzycka oraz Wiktoria Simka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy!