Joomla Extensions powered by Joobi
15 czerwiec 2015

Wszystkich fanów twórczości Sylwii Chutnik zapraszamy na spotkanie z pisarką, które odbędzie się 18 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w sali audiowizualnej dąbrowskiej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25). Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „2015 Rok Promocji Czytelnictwa – Zaczytana Dąbrowa", wstęp wolny.

Autorka zadebiutowała powieścią Kieszonkowy atlas kobiet. Wkrótce pojawiły się kolejne książki: Dzidzia, Cwaniary, Warszawa Kobiet, Mama ma zawsze rację, Proszę wejść, W krainie czarów. Pisarstwo Chutnik jest mocno zakorzenione w teoriach feministycznych i koncepcjach płci kulturowej. Nie bez przyczyny - jest absolwentką studiów gender, zajmuje się działalnością społeczną i kieruje fundacją na rzecz praw matek w Polsce „MaMa".
Spotkanie realizowane jest dzięki środkom pozyskanym w ramach II edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.