Joomla Extensions powered by Joobi
16 maj 2017

Gala Czytelników 2016

DSC08054

12 maja był szczególnym dniem w MBP w Dąbrowie Górniczej.  To właśnie wtedy odbyła się trzecia odsłona Gali Czytelników - przedsięwzięcia organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich w ramach „Tygodnia Bibliotek” – projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Gala Czytelników to uroczystość podczas której uhonorowani zostali najaktywniejsi czytelnicy z filii bibliotecznych oraz z Biblioteki Głównej. Wyróżnienie specjalne w kategorii Czytelnik Prasy 2016 otrzymał, już po raz trzeci, Pan Kazimierz Merta. Czytelniczką Roku 2016 została Pani Elżbieta Jędryczka.

Najaktywniejsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Czytelniczka Roku otrzymała również pamiątkową statuetkę.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zastępca Dyrektora Biblioteki Śląskiej – Magdalena Skóra, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Agnieszka Pasternak, a także Asystent Prezydenta Miasta – Wojciech Czyżewski.

Wieczorową Galę uświetnił recital „Nad dachami Paryża” w wykonaniu Beaty Marczewskiej.

Sponsorem nagród byli:  Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu oraz sieć kin Helios.