Wakacyjne godziny otwarcia

Joomla Extensions powered by Joobi
10 maja 2017

DSC07559

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą "Kobiety w Powstaniu Warszawskim", udostępnioną przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Wystawę można oglądać do końca maja w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej.

Ekspozycja przedstawia sylwetki 57 kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Są wśród nich: kobiety walczące na pierwszej linii frontu, łączniczki, sanitariuszki. Materiał ikonograficzny pochodzi głównie od rodzin bohaterek wystawy bądź w kilku przypadkach od nich samych. Są to archiwalia, pamiątki, zdjęcia. Los kobiet z powstania jest ilustracją losów całego narodu, także po przez pryzmat ich późniejszych, powojennych losów. Na dolnych planszach wystawy przedstawione są dzieje samego powstania (mapy, szkice, zdjęcia, winiety tytułów prasy powstańczej).

Wystawa jest częścią projektu "Popularni czytają!", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.