Wakacyjne godziny otwarcia
Pn - Wt 8.00 - 16.00,  Śr - Pt  10.00 - 18.00

Joomla Extensions powered by Joobi
21 kwietnia 2017

TZN W SIECI SZTUKI – wystawa prac uczniów Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Od kilku lat w Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowane są prace uczniów Technicznych Zakładów Naukowych. W ubiegłym roku na wydrukach cyfrowych prezentowani byli uczniowie realizujący zadania praktyczne w poszczególnych pracowniach przedmiotowych. Eksponowane były też efekty pracy uczniów m.in. krzesła czy litery przestrzenne oraz prace ceramiczne nauczycieli realizujących swoje pasje w zakresie sztuki.

Rok 2017 jest rokiem gadżetów reklamowych i projektowania wizualnego. Szkoła prezentuje przykładowe projekty uczniów przygotowujących się do zdawania kwalifikacji w zawodzie technik organizacji reklamy, praktyczne rozwiązywania zadań egzaminacyjnych w zakresie tworzenia kampanii reklamowych i wykonywania zleceń poligraficznych. Gadżety reklamowe to wykonane w szkole drukiem sublimacyjnym kubki ceramiczne, smycze, różnokolorowe koszulki, puzzle, podkładki.  Taka autoreklama jest prezentacją umiejętności uczniów, jest ich portfolio. To również pokaz przygotowany dla młodszych kolegów zastanawiających się jaki kierunek i jaką szkołę wybrać niebawem.

Wystawa w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej potrwa do końca kwietnia. W maju ekspozycję będzie można obejrzeć w filii nr 4 (ul. Reymonta 14), natomiast w czerwcu zapraszamy do filii nr 18 (ul. Legionów Polskich 131a).

Wernisaż wystawy 27 kwietnia 2017 r. godzina 11.00. Wstęp wolny.