Joomla Extensions powered by Joobi
02 marzec 2017

Druga marcowa wystawa udostępniona naszej bibliotece to Zachodźże czerwone słoneczko. Wybory ’89 w województwie katowickim.

W 2014 r. w całym kraju obchodzono 25-lecie tamtych wydarzeń. Z tej okazji Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Katowicach przygotowało wystawę poświęconą wyborom do parlamentu w czerwcu 1989 r. Zaprezentowano na niej plakaty, liczne materiały ulotne, a przede wszystkim fotografie, przywołujące atmosferę owego „roku cudów”, czasu, w którym Polacy zainicjowali demontaż systemu komunistycznego w Europie na wschód od Łaby.

Prezentowana wystawa składa się z dwudziestu fotoram, w których wg koncepcji graficznej Bogusława Nikonowicza zaprezentowano materiały propagandowe, afisze, plakaty i fotografie z okresu kampanii wyborczej i wyborów w 1989 r., pochodzące ze zbiorów:  archiwum Dziennika Zachodniego, archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Archiwum Państwowego w Katowicach, archiwum Stowarzyszenia Pokolenie w Katowicach, Miejskiego Ośrodka Kultury – Galerii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Muzeum w Gliwicach, Muzeum w Rybniku, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach oraz kolekcji Artura Kasprzykowskiego.

Wystawa będzie dostępna do 30 marca.

81 37531 1

Odwiedzin w miesiącu: 21921