Joomla Extensions powered by Joobi
21 luty 2017

zaczytani dąbrowianie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Filią nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Zaczytani Dąbrowianie”!

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie w stylu Sleeveface na tle obiektów, krajobrazów Dąbrowy Górniczej.

Sleeveface - to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki, płyty lub czasopisma twarzą. W efekcie powstaje złudzenie przedstawiające kreatywne połączenie czytelnika z książkowym bohaterem.

Celem konkursu jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, promowanie środowiska lokalnego oraz popularyzowanie fotografowania jako formy spędzania czasu wolnego.

Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych: klasy IV-VI.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia w stylu Sleeveface.
3. Fotografie konkursowe mogą być wykonane zarówno w poziomie, jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii, wydrukowane na papierze fotograficznym o wymiarach 15x20 cm.
4. Każdy z autorów może zgłosić do konkursu jedno wybrane zdjęcie wraz z załącznikiem.
5. Zdjęcie należy wykonać samodzielnie
6. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.
7. Prace zniszczone, jak też nadesłane po terminie nie będą oceniane
8. Każda placówka może przysłać maksymalnie 10 prac.
9. Prace powinny być opatrzone metryczką, zawierającą następujące dane:
  • imię i nazwisko autora pracy,
  • nazwę i adres szkoły,
  • imię i nazwisko opiekuna,
  • pisemną zgodę na publikację nadesłanych materiałów.

Prace konkursowe należy przesyłać pocztą do 26 maja 2017 r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres organizatora: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 (ul. Mieszka I 20, 42-520 Dąbrowa Górnicza) z dopiskiem: ,,Zaczytani Dąbrowianie”.

Do pobrania:

Regulamin konkursu wraz z załącznikiem