Joomla Extensions powered by Joobi
31 styczeń 2017

Po raz kolejny w dąbrowskiej książnicy będzie można podziwiać wystawę malarstwa Henryki Janiny Orzeł oraz Jolanty Placzyńskiej.

Ekspozycję malarstwa Henryki Janiny Orzeł i Jolanty Placzyńskej można oglądać od 1.02.2017 - 28.02.2017 w Galerii Klubowej oraz holu Biblioteki Głównej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9.02.2017 o godz. 17:00 w holu Biblioteki Głównej, oprawę muzyczną zapewni Rafał Kozieł z Alicją Kulik.

Henryka Janina Orzeł swoją przygodę z malarstwem rozpoczynała pod kierunkiem Sylwii Nowak – instruktorki w Pałacu Kultury Zagłębia. Artystka należy do dwóch będzińskich stowarzyszeń -Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego i Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia oraz Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Jej obrazy prezentowane były dotychczas na wystawach indywidualnych i zbiorowych między innymi w Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Będzinie i Rybniku.

Jolanta Placzyńska to członkini Stowarzyszenia Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym olejnym i akrylowym, rysunkiem, malowaniem porcelany oraz pisaniem ikon. Tematyka ą prac są: pejzaże, abstrakcje, motywy kobiece.

henryka dobry kopia